WLCR030FET
WLCR030FET
Part Number:
WLCR030FET
Manufacturer:
Ohmite
Description:
RES 0.03 OHM 2W 1% AXIAL
Data sheet:
WLCR030FET.pdf
Introduction
Buy WLCR030FET with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
Series:WL
Resistance (Ohms):0.03
Power (Watts):2W