TLV707335DQNR
Part Number:
TLV707335DQNR
Manufacturer:
Description:
IC REG LDO 3.35V 0.2A 4X2SON
Data sheet:
TLV707335DQNR.pdf
Introduction
Buy TLV707335DQNR with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Voltage - Output:3.35V
Voltage - Input:Up to 5.5V
Voltage - Dropout (Typical):0.2V @ 150mA
Supplier Device Package:4-X2SON (1x1)
Series:-
Regulator Topology:Positive Fixed
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-XDFN Exposed Pad
Other Names:296-40636-2
TLV707335DQNR-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Regulators:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Manufacturer Part Number:TLV707335DQNR
Expanded Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed Output 3.35V 200mA 4-X2SON (1x1)
Description:IC REG LDO 3.35V 0.2A 4X2SON
Current - Output:200mA
Current - Limit (Min):240mA