SN65HVD70DR
Part Number:
SN65HVD70DR
Manufacturer:
Description:
IC TXRX RS485 3.3V 14SOIC
Data sheet:
SN65HVD70DR.pdf
Introduction
Buy SN65HVD70DR with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Type:Transceiver
Supplier Device Package:14-SOIC
Series:-
Receiver Hysteresis:70mV
Protocol:RS422, RS485
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Other Names:296-40517-2
SN65HVD70DR-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Drivers/Receivers:1/1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Manufacturer Part Number:SN65HVD70DR
Expanded Description:1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOIC
Duplex:Full
Description:IC TXRX RS485 3.3V 14SOIC