MXSMCJ22A
MXSMCJ22A
Part Number:
MXSMCJ22A
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Available Quantity:
15844 Pieces
Data sheet:
MXSMCJ22A.pdf
Introduction
Buy MXSMCJ22A with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1086-14553
1086-14553-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:MXSMCJ22A
Description:TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs):42.2A