| Voltage - Supply: | 1.2 V ~ 12 V |
|---|
| Type: | Hot Swap Controller, Sequencer |
|---|
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
|---|
| Series: | - |
|---|
| Programmable Features: | Auto Retry, Circuit Breaker, Fault Timeout, Latched Fault, Slew Rate |
|---|
| Packaging: | Tube |
|---|
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|
| Other Names: | LTC1645CSPBF |
|---|
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
|---|
| Number of Channels: | 2 |
|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
|---|
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
|---|
| Manufacturer Part Number: | LTC1645CS#PBF |
|---|
| Internal Switch(s): | No |
|---|
| Features: | UVLO |
|---|
| Feature Pins: | COMP+, COMPOUT, /FAULT, FB, ON, /RESET, TIMER |
|---|
| Expanded Description: | Hot Swap Controller, Sequencer 2 Channel General Purpose 14-SOIC |
|---|
| Description: | IC CTLR HOT SWAP SEQ DUAL 14SOIC |
|---|
| Current - Supply: | 1.1mA |
|---|
| Current - Output (Max): | - |
|---|
| Applications: | General Purpose |
| Email: | [email protected] |