LAQ2P331MELB25
LAQ2P331MELB25
Part Number:
LAQ2P331MELB25
Manufacturer:
Nichicon
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 220V SNAP
Data sheet:
1.LAQ2P331MELB25.pdf2.LAQ2P331MELB25.pdf
Introduction
Buy LAQ2P331MELB25 with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Voltage Rating:220V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Series:LAQ
Ripple Current:1.2A @ 120Hz
Polarization:Polar
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Other Names:493-7586
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Manufacturer Part Number:LAQ2P331MELB25
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Impedance:-
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
Expanded Description:330µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Description:CAP ALUM 330UF 20% 220V SNAP
Capacitance:330µF