ISC1812ES2R2J
ISC1812ES2R2J
Part Number:
ISC1812ES2R2J
Manufacturer:
Dale / Vishay
Description:
FIXED IND 2.2UH 390MA 460 MOHM
Data sheet:
ISC1812ES2R2J.pdf
Introduction
Buy ISC1812ES2R2J with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Type:Wirewound
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding:Shielded
Series:ISC-1812
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Powdered Iron
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Part Number:ISC1812ES2R2J
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Frequency - Test:7.96MHz
Frequency - Self Resonant:80MHz
Expanded Description:2.2µH Shielded Wirewound Inductor 390mA 460 mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Description:FIXED IND 2.2UH 390MA 460 MOHM
DC Resistance (DCR):460 mOhm Max
Current Rating:390mA