TL88K220R
Part Number:
TL88K220R
Manufacturer:
Ohmite
Description:
RES CHAS MNT 220 OHM 10% 114W
Lead Free Status / RoHS Status:
Contains lead / RoHS non-compliant
Available Quantity:
12822 Pieces
Data sheet:
TL88K220R.pdf
Introduction
Buy TL88K220R with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Size / Dimension:3.465" L x 1.012" W (88.00mm x 25.70mm)
Series:TL
Resistance (Ohms):220
Power (Watts):114W
Packaging:Bulk
Package / Case:Modular
Other Names:OHTL88K220R
OHTL88K220R-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:TL88K220R
Lead Style:Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Description:RES CHAS MNT 220 OHM 10% 114W