OPA452FA/500
Part Number:
OPA452FA/500
Manufacturer:
Description:
IC OPAMP GP 1.8MHZ DDPAK
Data sheet:
OPA452FA/500.pdf
Introduction
Buy OPA452FA/500 with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Voltage - Supply, Single/Dual (±):20 V ~ 80 V, ±10 V ~ 40 V
Voltage - Input Offset:1mV
Supplier Device Package:DDPAK/TO-263-7
Slew Rate:10 V/µs
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Output Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:OPA452FA/500
Gain Bandwidth Product:1.8MHz
Expanded Description:General Purpose Amplifier 1 Circuit DDPAK/TO-263-7
Description:IC OPAMP GP 1.8MHZ DDPAK
Current - Supply:5.5mA
Current - Output / Channel:50mA