MXSMBJ110CA
MXSMBJ110CA
Part Number:
MXSMBJ110CA
Manufacturer:
Microsemi
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Lead Free Status / RoHS Status:
Contains lead / RoHS non-compliant
Available Quantity:
13395 Pieces
Data sheet:
MXSMBJ110CA.pdf
Introduction
Buy MXSMBJ110CA with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):110V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:177V
Voltage - Breakdown (Min):122V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMBJ (DO-214AA)
Series:Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:1086-14003
1086-14003-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:MXSMBJ110CA
Description:TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AA
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.4A