LVD75D80H
LVD75D80H
Part Number:
LVD75D80H
Manufacturer:
Crydom
Description:
RELAY SSR LOWVOL DIS 24.0V 80A
Data sheet:
1.LVD75D80H.pdf2.LVD75D80H.pdf3.LVD75D80H.pdf
Introduction
Buy LVD75D80H with BYCHPS
Buy with guarantee
Specifications
Voltage - Load:3 ~ 75 V
Voltage - Input:23 ~ 24VDC
Termination Style:Screw Terminal
Supplier Device Package:-
Series:LVD
Relay Type:Relay
Packaging:Bulk
Package / Case:Hockey Puck
Output Type:DC
On-State Resistance (Max):8 mOhm
Mounting Type:Chassis Mount or Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Manufacturer Part Number:LVD75D80H
Load Current:80A
Expanded Description:Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Description:RELAY SSR LOWVOL DIS 24.0V 80A